Choinka 3D, czyli znów prosto i łatwo a efektownie.

Dziś znów pomysł na łatwą i prostą ozdobę świąteczną, tym razem jednak trochę bardziej czaso- i pracochłonną. Zapraszam :) 

 Dziś Goozikowy znów przychodzi z prostą ale efektowną ozdobą świąteczną. Na jej wykonanie trzeba poświecić jednak trochę więcej czasu, wiec lepiej nie zostawiać jej na ostatnią chwilę. A mowa tutaj o choince 3D z tkaniny. Choinka taka idealnie nadaje się do domu gdzie są psy albo małe dzieci - nawet gdy stanie się ofiarą zbytniego zainteresowania, to ani jej ani naszym podopiecznym nic nie grozi ;) W internetach można znaleźć sporo tutoriali na wykonanie takiej choinki (tak, Goozikowy znów serwuje odgrzewane kotlety ;) ) wystarczy wpisać w google: choinka 3d z materiału i znajdziemy, więc pokrótce. Edit: nie musicie już daleko szukać, bo właśnie u Domowej Krawcowej pojawił się filmik na YouTube z instrukcją szycia i szablony do kupienia , polecam :) 

Do wykonania takiej choinki potrzebujemy:
 
-tkaniny; i tu dowolnie: choinka może być jednobarwna (np zielona), może być dwukolorowa jak u Goozikowego, może być wielobarwna (wtedy każdy kształt choinki kroimy z innej tkaniny), może być z tkanin w świąteczne wzory, możemy poszyć małe patchworki z resztek tkanin i z tego wykroić poszczególne elementy...
- nici, kulkę silikonową, maszynę do szycia, igłę do szycia ręcznego, pęsetę, patyczki, ołówek... (coś co ułatwi nam wypychanie)

1.Wykrawamy 6 choinek z tkaniny (można 4, ale z sześciu ładniejsza ;) ) wielkość i kształt dowolne, ale raczej większe i mniej skomplikowane.
 
2. Składamy prawa do prawej i zszywamy zostawiając na dole otwór do wypchania, otwór na tyle duży żeby podzielony na dwa nadal nadawał się do wypchania
 
3. Przewracamy na prawą stronę (oczywiście wcześniej ścinamy rogi, nacinamy w kontach i ewentualnych łukach (taka sama zasada jak w wpisie o ozdobach choinkowych)
 
4.Choinki prasujemy, kładziemy równo jedna na drugiej, fastrygujemy lub spinamy szpilkami żeby nic przy szyciu się nie poprzesuwało i zszywamy przez środek. I tu dwie opcje: albo zostawiamy ok 1cm na dole nie zszyte żeby można było zapas na szwy w otworach do wypchania podwinąć do środka i zszyć, albo przed zszyciem zapas podwijamy i zaprasowujemy, wtedy zszywamy do końca.
 
5. I teraz najbardziej czasochłonne i pracochłonne czynności: wypychamy (możemy się wspomóc długą pęsetą, kijeczkiem, ołówkiem) i jak już wypchamy to druga czasochłonna czynność, zaszywamy wszystkie otwory ściegiem krytym (chociaż tu, jak ktoś mniej wrażliwy i pedantyczny niż Pan Goozikowy, można zszyć "na okrętkę: lub ściegiem prostym, bo szwy i tak nie będą widoczne w stojącej choince ;) )
 
I choinka gotowa, możemy ją pozostawić taką jaka jest, lub przyozdobić dzwoneczkami, janczarami, koralikami, ozdobnymi sznurkami, tasiemkami itp.
 
 
choinka 3D z materiału
  


choinka 3D z materiału
 
 

choinka 3D z materiału

 


Komentarze

  1. Prostota i elegancja! :-) Oraz możliwość wieczystego użytkowania. Dla mnie super :-)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dziękuję :) Takie ozdoby wieczystego użytkowania najlepsze, nawet gwiazdki z torebek śniadaniowych zrobiłem tak żeby można je było złożyć i użyć za rok ;)

      Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty